„Szék mármiből?” - székmakettező workshop
- márc. 22.
- 1 perc olvasás
2026. március 22. (vasárnap) 14.00-18.00 között
Ezen a kora tavaszi hétvégén kísérletet tettünk a széktervezésre és 1:10-es székmaketteket készítettünk. A villában ekkor már pár napja megnyílt a „Breuer, Goldfinger és más magyarok. Brutalista építészetünk itthon és odaát” című kiállítás, és ennek kísérőtárlataként látható a 2025-ben a MÉM MDK által beszerzett és Magyarországra hozott Breuer-gyűjtemény is. A workshop a „Szék bármiből?” címmel futott, ezzel a kicsit provokatív kérdéssel a szabad anyaghasználatot, az egymásnak válaszoló ikonikus bútorokat, a székek 20. századi versengését is tematizáltuk. Válaszokat kerestük az alábbi összetett kérdésekre: lehet-e egy szék egyszerre használati tárgy és szobor is, vagy milyen szimbolikus jelentéseket társítunk a székhez, a karosszékhez, a széken ülő ember alakjához? Kipróbáljuk a karosszéktervezés első lépéseit, megismerkedjünk a formatervezés mikrovilágával és a makettezés alapjaival.
(Eseményfotók: Wachsler Vica; makettfotók: Törőcsik Katalin)































Hozzászólások